fbpx

Princess Yachts West Sweden välkomnar till privat visning i utställningshallen på Vindön. Vi visar några av de senaste modellerna från Princess Yachts fram till vårens sjösättningar. Boka din egen tid ombord på den båtmodell som är av intresse för er familj. Vi kan svara på dina frågor och guida dig vidare mot att förverkliga din båtdröm. På Vindön visar vi:

V Class  |  Princess V40 / Princess V50
F Class  |  Princess F45 / Princess F50
S Class  |  Princess S66

Vi gläder oss till att önska er välkomna med ett leende och visa upp de nya fantastiska modellerna från Princess Yachts. Vi förstår om tid kan vara ett hinder och erbjuder även digitala visningar, men för att verkligen få uppleva drömbåten med alla dina sinnen hoppas vi kunna ge dig en visning på plats. Doft av teak och läder, känslan av unikt hantverk samt synen av glänsande skrov och kromdetaljer är svårslagen och något som förtjänas att upplevas i verkligheten.

Vänligen anmäl dig via formuläret nedan eller ring oss för att avtala visning.

 

E X P E R I E N C E   T H E   E X C E P T I O N A L

UTSTÄLLDA BÅTMODELLER

Princess V40
Princess V50 (visningsdebut i Sverige)
Princess F45
Princess F50
Princess S66

Begagnade båtar till salu kommer också att visas.
Klicka här för att se begagnade båtar på Vindön.

ÖPPETTIDER

Enligt avtal

PLATS

Vindön 434, 47391 Henån

FLER SHOWROOMS I SKANDINAVIEN

Länk till showroom i Greve, Danmark
Länk till showroom i Bergen, Norge

FÖRBOKA ERT BESÖK
VIDEO & FOTON FRÅN ÅRETS UTSTÄLLNING
contact
contact

KONTAKTA OSS

Vi ser fram emot att höra av Dig!

BESTÄLLA RESERVDELAR

Om de tillbehör eller reservdelar ni önskar inte finns i vår webshop, kontakta oss via vårt separata formulär!

Princess Yachts West Sweden AB

Öppettider
Måndag – Torsdag 07:30 – 17:00
Fredag 07:30 – 14:00
Övriga tider efter avtal.

Princess Yachts Denmark ApS

Öppettider
Måndag – Fredag 09:00 – 17:00
Övriga tider efter avtal.

Princess Yachts Norway AS

Öppettider
Måndag – Fredag 09:00 – 16:30
Övriga tider efter avtal.

Öppettider
Månd – Fred 9:30 – 18 (sommar)
Månd – Fred 9:30 – 17 (vinter)
Övriga tider efter avtal.

ÄGARE & STYRELSE

Sverige | Norge | Danmark

benny-martinsson_2017-sv_500x500px
Benny Martinsson

Ägare | Styrelsemedlem
CEO
benny@princessyachts.se
M: +46 70 644 21 10

jessica-martinsson_southampton-2017-sv_500x500px
Jessica Martinsson, M.Sc.

Ägare | Styreslemedlem
Försäljning, Marknadsföring & Ekonomi
jessica@princessyachts.se
M: +46 70 668 77 13

Lars Falkeskog

Ägare | Styrelseordförande

SVENSKA AVDELNINGEN

Alexander-Tilly
Alexander Tilly

Sales Executive
alexander@princessyachts.se
M: +46 70 644 28 42

profile
Jane Cooper

Finance Manager Scandinavia
finance@princessyachts.se
M: +46 70 644 21 30

nellie-petersen
Nellie Petersen

Marketing Coordinator Scandinavia
marketing@princessyachts.se
M: +46 70 644 21 51

seweryn-jaeger-sv_500x500px
Seweryn K. Jæger

Parts & Aftersales Scandinavia
support@princessyachts.se
+46 (0)304 390 90 (#2 for parts)

jesper-rohlander-sv_500x500px
Jesper Röhlander

Service Manager Sweden
support@princessyachts.se
M: +46 70 644 21 02

Kalle-Wallin
Kalle Wallin

Technical Aftersales
support@princessyachts.se

NORSKA AVDELNINGEN BERGEN

svein-erik-palmstrom_oslo-2017-sv_500x500px
Svein Erik Palmstrøm

VD Norge & Försäljning
sveinerik@princessyachts.no
M: +47 477 62 069

petter-mork-knudsen-sv_500x500px
Petter Mork Knudsen

Försäljning & Service West Norge
petter@princessyachts.no
M: +47 918 42 349

seweryn-jaeger-sv_500x500px
Seweryn K. Jæger

Inköp & Reservdelsförsäljning
support@princessyachts.se

Robert-Pedersen
Robert Pedersen

Verkstadschef West Norge
robert@princessyachts.no
M: +47 459 53 020

Stian-Ostebrod
Stian Østebrød

Mekaniker

fredrik_fluge_nielsen_web
Fredrik Fluge Nilsen

Mekaniker

NORSKA AVDELNINGEN OSLO

Eva-Dammen-100
Eva Dammen

Manager East Norge & Försäljning
eva@princessyachts.no
M: +47 477 60 887

stein-ulltveit-moe
Stein Ulltveit-Moe

Försäljning & Service East Norge
stein@princessyachts.no
M: +47 477 59 663

profile
Rekrytering pågår

Mekaniker

seweryn-jaeger-sv_500x500px
Seweryn K. Jæger

Inköp & Reservdelsförsäljning
support@princessyachts.se

DANSKA AVDELNINGEN

peter-vinther-sv_500x500px
Peter Vinther

VD Danmark & Försäljning
peter@princessyachts.dk
M: +45 40 10 18 84

Thomas-Lykke
Thomas Lykke

Sales Executive
thomas@princessyachts.dk
M: +45 40 24 18 84

seweryn-jaeger-sv_500x500px
Seweryn K. Jæger

Inköp & Reservdelsförsäljning
support@princessyachts.se

Veit-Kormannshaus-Krei
Veit Kormannshaus Krei

Mekaniker
veit@princessyachts.dk
T: +45 40 35 18 70

Michael-schmidt-500x500
Michael Schmidt

Mekaniker
michael@princessyachts.dk
T: +45 40 23 18 81