Efter Brexit har Southampton Boat Show blivit mer en inhemsk båtmässa, och mer fokus är numera på den internationella båtmässan i Cannes veckan innan. Princess Yachts kommer naturligtvis att finnas på plats och önskar ni trots allt att besöka båtmässan i Southampton förregistrera ert besöka så skall vi säkerställa att ni blir omhändertagna.

EXPERIENCE THE EXCEPTIONAL

OM BÅTMÄSSAN

Båtmässan i Southampton har arrangerats sedan 1969 och alltid i Mayflower Park där en marina byggs upp inför mässan. År 1997 blev den helg som showen varade till hela tio dagar. Varje år har mässan vuxit, men efter Brexit har mässan blivit mer av en inhemsk utställning.

UTSTÄLLDA BÅTMODELLER

S72
S62
F65
F50
F45
V50
V40

ÖPPETTIDER

Alla dagar öppet 10:00 – 18:30,
utom sönd 24 sept 10:00 – 18:00

PLATS

Mayflower Park/Town Quay, Southampton SO15 1AG

FÖRANMÄL GÄRNA ERT BESÖK
VIDEO & FOTON FRÅN TIDIGARE ÅR
contact
contact

KONTAKTA OSS

Vi ser fram emot att höra av Dig!

BESTÄLLA RESERVDELAR

Om de tillbehör eller reservdelar ni önskar inte finns i vår webshop, kontakta oss via vårt separata formulär!

Princess Yachts West Sweden AB

Öppettider
Måndag – Torsdag 07:30 – 17:00
Fredag 07:30 – 14:00
Övriga tider efter avtal.

Princess Yachts Denmark ApS

Öppettider
Måndag – Fredag 09:00 – 17:00
Övriga tider efter avtal.

Princess Yachts Norway AS

Öppettider
Måndag – Fredag 09:00 – 16:30
Övriga tider efter avtal.

Öppettider
Månd – Fred 9:30 – 18 (sommar)
Månd – Fred 9:30 – 17 (vinter)
Övriga tider efter avtal.

ÄGARE & STYRELSE

Sverige | Norge | Danmark

benny-martinsson_2017-sv_500x500px
Benny Martinsson

Ägare | Styrelsemedlem
CEO
benny@princessyachts.se
M: +46 70 644 21 10

jessica-martinsson_southampton-2017-sv_500x500px
Jessica Martinsson, M.Sc.

Ägare | Styreslemedlem
Försäljning, Marknadsföring & Ekonomi
jessica@princessyachts.se
M: +46 70 668 77 13

Lars Falkeskog

Ägare | Styrelseordförande

SVENSKA AVDELNINGEN

Johan Stübner-PYS
Johan Stübner

Sales Executive
johan@princessyachts.se
M: +46 70 644 28 42

jane cooper 500x500 web
Jane Cooper

Finance Manager Scandinavia
finance@princessyachts.se
M: +46 70 644 21 30

nellie-petersen
Nellie Petersen

Marketing Coordinator Scandinavia
marketing@princessyachts.se
M: +46 70 644 21 51

niclas-juvakka
Niclas Juvakka

Parts & Aftersales Scandinavia
support@princessyachts.se
+46 (0)304 390 90 (#2 for parts)

jesper-rohlander-sv_500x500px
Jesper Röhlander

Service Manager Sweden
support@princessyachts.se
M: +46 70 644 21 02

Kalle-Wallin
Kalle Wallin

Technical Aftersales
support@princessyachts.se

Mattias Rutgersson
Mattias Rutgersson

Technical Aftersales
support@princessyachts.se

NORSKA AVDELNINGEN BERGEN

svein-erik-palmstrom_oslo-2017-sv_500x500px
Svein Erik Palmstrøm

VD Norge & Försäljning
sveinerik@princessyachts.no
M: +47 477 62 069

Petter Mork-Knudsen-PYS
Petter Mork Knudsen

Försäljning & Service West Norge
petter@princessyachts.no
M: +47 918 42 349

niclas-juvakka
Niclas Juvakka

Parts & Aftersales Scandinavia
support@princessyachts.se
+46 (0)304 390 90 (#2 for parts)

Robert-Pedersen
Robert Pedersen

Verkstadschef West Norge
robert@princessyachts.no
M: +47 459 53 020

Stian-Ostebrod
Stian Østebrød

Mekaniker

NORSKA AVDELNINGEN OSLO

Eva-Dammen-100
Eva Dammen

Manager East Norge & Försäljning
eva@princessyachts.no
M: +47 477 60 887

stein-ulltveit-moe
Stein Ulltveit-Moe

Försäljning & Service East Norge
stein@princessyachts.no
M: +47 477 59 663

niclas-juvakka
Niclas Juvakka

Parts & Aftersales Scandinavia
support@princessyachts.se
+46 (0)304 390 90 (#2 for parts)

DANSKA AVDELNINGEN

Mads Roepstorff-500x500
Mads Roepstorff

Managing Director Denmark & Sales
mads@princessyachts.dk
M: +45 40 10 18 84

Nicolai Sander-web
Nicolai Sander

Sales Executive
nicolai@princessyachts.dk
M: +45 40 23 18 81

Shayda-web
Shayda Mehran

Coordinator & Office Manager
shayda@princessyachts.dk
M: +45 81 45 71 04

Vlatko Verovic-web
Vlatko Verovic

Aftersales Denmark
support@princessyachts.dk

niclas-juvakka
Niclas Juvakka

Parts & Aftersales Scandinavia
support@princessyachts.se
+46 (0)304 390 90 (#2 for parts)